İletişim

GNR Eğitim Blog

2019 Yılında Sözlüğe Eklenen Yeni İngilizce Kelimeler #1.

2019 Yılında Sözlüğe Eklenen Yeni İngilizce Kelimeler #1

2019 yılında sözlüğe eklenen İngilizce kelimelerle tanışmaya ne dersiniz?

İş Değiştirme Zamanının Geldiğini Gösteren İşaretler #1.

İş Değiştirme Zamanının Geldiğini Gösteren İşaretler #1

İş değiştirme zamanınızın gelip gelmediğini gösteren işaretleri takip etmek için mutlaka yazımıza göz atın.

11 İpucu ile Sınavlara Bomba Gibi Girin!.

11 İpucu ile Sınavlara Bomba Gibi Girin!

Sınav dönemleri birçok kişi için oldukça korkutucudur. Zor bir sınav için kısayollar veya ipuçları olmadığını bilmek önemli olsa da çalışma sürecinizi öğrenme ve yardım etme yeteneğinizi destekleyecek bilgileri hatırlamak için beyninizi eğitebilirsiniz. İşte size sınava bomba gibi girmenizi sağlayacak en iyi ipuçlarımız ve püf noktalarımız!

Gerçekten Garip Kökenli İngilizce Kelimeler #3.

Gerçekten Garip Kökenli İngilizce Kelimeler #3

İngilizce’deki garip kökenli kelimeleri incelemeye devam ediyoruz!

İngilizce Öğrenmenizi Hızlandıracak En Eğlenceli İngilizce Oyunlar.

İngilizce Öğrenmenizi Hızlandıracak En Eğlenceli İngilizce Oyunlar

İngilizce öğrenmek kimi zaman yorucu ve bunaltıcı olabiliyor. İngilizce öğrenmeyi hem eğlenceli hale getirip hem de arkadaşlarınızla pratik yapabilmek için başvuracağınız en kolay yollardan biri ise İngilizce oyunlar oynamak. Bu oyunları internet üzerinde bulabileceğiniz gibi dilerseniz arkadaşlarınızla eğlenceli bir oyun gecesinde de oynayabilirsiniz.İngilizce oyunlar, öğrenme sürecinizi çok daha etkili ve eğlenceli hale getirir. Eğlenceli oyunlar oynayarak; İngilizce’yi geliştirirken kolayca pratik yapabilir, bildiklerinizi hızlıca tekrar edebilirsiniz.

İngilizce İlginç Bilgiler.

İngilizce İlginç Bilgiler

Hem daha önce muhtemelen duymadığınız birbirinden ilginç bilgiler edinmek hem de İngilizce kelime hazinenizi geliştirmeye ne dersiniz? O halde doğru yerdesiniz! Ufkunuzu geliştirecek ilginç bilgileri İngilizce çevirileri ile burada!

İngilizce Fonetik Alfabe’yi Keşfetme Zamanı!.

İngilizce Fonetik Alfabe’yi Keşfetme Zamanı!

International Phonetic Alphabet yani Uluslararası Fonetik Alfabe, her sembolün bir İngilizce sesle ilişkilendirildiği bir sistemi ifade eder. International Phonetic Alphabet (IPA) kullanarak İngilizce bir kelimeyi tam olarak nasıl ve ne şekilde telaffuz edebileceğinizi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Hem İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların hem de İngilizce bilen ancak telaffuzunu geliştirmek isteyenlerin işine yarayan bu sistemi keşfetmek için yazımıza mutlaka göz atın!

İş Yerinde Daha Popüler Olmak İçin Bu Özelliklere İhtiyacınız Var!.

İş Yerinde Daha Popüler Olmak İçin Bu Özelliklere İhtiyacınız Var!

Çalışma hayatın başlamak çoğu zaman korkutucu ve sinir bozucu olabilir. Ancak doğru kişilik özellikleri, hayata ve işe doğru yaklaşımla, harika bir çalışan olabilir ve kalabalığın arasından sıyrılan kişi olabilirsiniz.

Dijital Bir Göçebe Olmanın 3 Faydası.

Dijital Bir Göçebe Olmanın 3 Faydası

İnternet ve tüm iletişim sorunları yepyeni bir telekomünikasyon kuşağına ve işi yeniden tanımlayan “dijital göçebelere” (çevrimiçi girişimciler ya da seyahat eden serbest çalışanlara) yol açtı.

Başarılı Bir Small Talk İçin 8 Öneri.

Başarılı Bir Small Talk İçin 8 Öneri

Neredeyse her şeyin başında - arkadaşlıklardan ilişkilere ve hatta kariyere kadar - ufak konuşmalar vardır. Gündelik bir sohbeti nasıl başlatacağınızı, sürdüreceğinizi ve sorunsuz bir şekilde tamamlayacağınızı bilmek neyse ki öğrenilebilecek bir beceridir. O halde başarılı bir small talk için altın değerindeki önerilerimize kulak verme zamanı!

Gerçekten Garip Kökenli İngilizce Kelimeler #2.

Gerçekten Garip Kökenli İngilizce Kelimeler #2

İngilizce’deki garip kökenli kelimeleri incelemeye devam ediyoruz!

Harika bir sunum nasıl yapılır: 10 kolay ve etkili ipucu.

Harika bir sunum nasıl yapılır: 10 kolay ve etkili ipucu

İster tecrübeli bir profesyonel ister stajyer veya öğrenci olun. Sunum yapmak özellikle de ana dilinizde değilse stresli bir deneyim olabilir. Ancak çok küçük bir çabayla sunumunuzu hale getirebilirsiniz. İşte size harika bir sunum yapmak için denenmiş ve test edilmiş 10 ipucu!

Hayat Kurtaracak İngilizce Kısaltmalar!.

Hayat Kurtaracak İngilizce Kısaltmalar!

Sizi daha İngilizce konuşmak için motive edecek İngilizce kısaltmalar!

Kendinizi İş Piyasasında Nasıl Daha Rekabetçi Hale Getirirsiniz?.

Kendinizi İş Piyasasında Nasıl Daha Rekabetçi Hale Getirirsiniz?

İyi bir eğitime sahip olmak, bugünün rekabetçi iş piyasasında hayalinizdeki işinizi kurmanız için yeterli değildir. Gerçekten dikkat çekmek için, doğru eğitim, deneyim ve diğer becerilerE (dil becerileri de dahil) ihtiyacınız vardır. İşte kendinizi iş piyasasında daha rekabetçi hale getirmenin yolları!

İngiliz Kraliyet Ailesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler #1.

İngiliz Kraliyet Ailesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler #1

Birleşik Krallık'ta yaşayan herkes, kraliyet ailesinin, İngiliz tarihinde özel bir yeri olduğunu bilir. İngiltere’yi ziyaret eden bir çok kişi kraliçeyi görmeyi umarak Buckingham Sarayı'nın dışında bir fotoğraf çektirir. Kısacası, kraliyet ailesi günlük İngiliz yaşamının bir parçasıdır. O halde gelin bu aile hakkında size birkaç ipucu verelim.

Beyninizi Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin Kandırın!#1.

Beyninizi Yeni Bir Dil Öğrenmek İçin Kandırın!#1

Yeni bir dil öğrenmek tahmin ettiğinizden daha faydalı ve eğlencelidir. Ancak kimi zaman beynimiz bu konuda bizim gibi düşünmeyebilir. Ama merak etmeyin beyninizi kandırmanın da pek çok yolu var. İşte beyninizi yeni bir dili daha hızlı öğrenmek için kandırmanın ilk dört yolu:

İyi Çalışanlarınızı Kaybetmemek İçin İhtiyacınız Olan  4 Strateji.

İyi Çalışanlarınızı Kaybetmemek İçin İhtiyacınız Olan 4 Strateji

Yetenekli çalışanları elinde tutmak, büyük şirketler için her zaman zor olmuştur. Bu nedenle de şirketler artık çalışanlarını ödüllendirmek için daha yaratıcı yollar kullanmaları gerektiğine inanıyor. Yorgun, etkisiz ve işsiz bir işgücü isteyeceğiniz en son şeydir. Siz de yetenekli ve iyi çalışanlarınızı kaybetmek istemiyorsanız şu 4 stratejiyi mutlaka edinin!

Gerçekten Garip Kökenli İngilizce Kelimeler #1.

Gerçekten Garip Kökenli İngilizce Kelimeler #1

İngiliz dili, binlerce yıllık işgaller, savaşlar, sömürge genişlemesi ve bilimsel ve kültürel gelişmelerden oluşan, dünyanın dört bir yanından gelen merak uyandıran bir kelime haznesine sahiptir. Şimdi İngilizce’de garip kökene sahip kelimelere bakalım!

Çalışanlarınızın Eğitim Konusundaki Görüşlerini Etkileyin!.

Çalışanlarınızın Eğitim Konusundaki Görüşlerini Etkileyin!

Etkili bir şirket eğitim programı geliştirmenize ve dil eğitimi dostu bir çalışma ortamı yaratmanıza yardımcı olacak pratik ipuçlarına mutlaka göz atın!

Denemelerinizi Daha Akademik Hale Getirecek 4 Kelime.

Denemelerinizi Daha Akademik Hale Getirecek 4 Kelime

Denemelerinizde İngilizce olarak yazabileceğiniz en etkileyici kelimeleri bir araya getirdik. Göz atın ve kaç tane kullanabileceğinizi görün.

İlginç Bilgiler: Yazılı Mesajlaşma Tarihi.

İlginç Bilgiler: Yazılı Mesajlaşma Tarihi

Mesajlaşma, bugün hayatımızın vazgeçilmezleri arasında önemli bir yerde. Peki, yazışmanın ya da yazılı mesajlaşmanın tarihini biliyor musunuz?

Çocuğunuza İngilizce Öğretmenin 5 Etkili Yolu.

Çocuğunuza İngilizce Öğretmenin 5 Etkili Yolu

Yapılan araştırmalara göre çocukların en etkili şekilde İngilizce öğrenebilecekleri zaman dilimi 0-6 yaş arası. Bu yaş aralığında çocukların beyni henüz çok taze olduğundan çocuğunuza dil öğretmek ve geleceklerini güvence altına almak mümkün! Peki, çocuklara hangi yöntemler izlenerek İngilizce öğretilebilir? Bu yazımızda çocuklar İngilizce’yi eğlenerek öğrensin diye başvurulabilecek en etkili 5 yolu sizin için derledik.

Skype İle İş Görüşmesi Yapacaklar İçin Öneriler.

Skype İle İş Görüşmesi Yapacaklar İçin Öneriler

Skype ile bir iş görüşmesi mi yapacaksınız? Peki, görüşmeye girmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bu görüşmeye nasıl hazırlanacaksınız? Yapacağınız hazırlıklar yüz yüze yapılan bir iş görüşmesinden farklı mı olmalı? İşte görüşmeye girmeden önce bilmeniz gereken önemli şeyler!

Çalışırken Verimliliğinizi Artırmanın 5 Kolay Yolu.

Çalışırken Verimliliğinizi Artırmanın 5 Kolay Yolu

İşte, okulda veya kendi kendinize çalışırken verimli çalışamadığınızı hissettiğiniz anlar olmuştur. O halde verimliliğinizi artırmak ve daha akıllıca çalışmak için bu ipuçlarını kullanmayı deneyin!

Ücretsiz Demo Dersi İçin Sizi Bekliyoruz

GNR’de bahanelere yer yok! İstediğiniz yer, istediğiniz gün ve istediğiniz saatte yüz yüze veya Skype ile eğitim planlamanız yapılır. Bu sayede iş yoğunluğunu eğitiminize engel olmaz.