GNR Eğitim Blog

Biraz İngilizce Gramer Konuları Çalışıp Sonra İngilizce Kursuna Gitmek Daha mı Faydalı?.

Biraz İngilizce Gramer Konuları Çalışıp Sonra İngilizce Kursuna Gitmek Daha mı Faydalı?

İngilizceye yeni öğrenmeye başlayanların İngilizce bilenlerden ilk aldıkları tavsiyelerin başında evden gramer konularını çalış, film izle, şarkılar dinle, sonra profesyonel bir eğitmen ile İngilizce konuşma pratiği yap olmaktadır.

İngilizceyi Unutmamak İçin Ne Yapmalı.

İngilizceyi Unutmamak İçin Ne Yapmalı

Klasik yabancı dil eğitimi ile dil öğrenenlerin günümüze getirdiği bir replik vardır. “Dil nankördür, kullanmadığında hemen unutursun.” Günümüzün yeni konuşma odaklı İngilizce öğrenme metotlarının geleceğe götüreceği replik ise “pasif öğrenilen her bilgi unutulmaya mahkumdur” olacaktır.

İngilizceyi Kolay Öğrenmek İçin Her Zaman Bilinçaltına Motive Edici Cümleler Söyle.

İngilizceyi Kolay Öğrenmek İçin Her Zaman Bilinçaltına Motive Edici Cümleler Söyle

İngilizce basit cümleler kurarak konuşmaya başla, tavsiyesiyle başlayanlar ilk olarak zamanları, özneleri ve sıfatları öğrenmeye başlarlar. İngilizceyi sıfırdan kendi kendine kendi imkanları ile öğrenmeye başlayanlar çalışma kitaplarından gramer konuları ile ingilizce öğrenmeye başlarlar.

İngilizceyi Geliştirmek İçin Ne Yapmalı.

İngilizceyi Geliştirmek İçin Ne Yapmalı

İngilizceyi yeni öğrenmeye başlıyorsan veya daha önceden biraz öğrenip çalışma motivasyonunu kaybedip bırakanlardansan birkaç sene önce İngilizce öğrenenlerin tavsiyelerini dinlemeyerek başlayabilirsin.

İngilizce Konuşmaya Çalışırken Present Perfect Tense Kabus Olmasın.

İngilizce Konuşmaya Çalışırken Present Perfect Tense Kabus Olmasın

İngilizceyi sıfırdan yeni öğrenmeye başlayanların veya başlangıç seviyesinde (starter veya elementary) olan kişilerin konuşmak istedikleri şeyde doğru zamanı kullanmakta en kabus yaşadıkları zaman konusu yakın geçmiş zaman konusudur. Yazımızın başlığını görüne “hem de ne kabus” diyenleri duyar gibiyiz.

Ne Kadar Sürede İngilizce Konuşabilirim.

Ne Kadar Sürede İngilizce Konuşabilirim

İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanlar cümlenin neresine özne, yüklem, sıfat ve isim yerleştireceğini düşünmekle öğrenmeye başlarlar. Sonra birkaç sıfat, yüklem v.b. ile İngilizce konuşmaya çalışırlar.

Sıfırdan İngilizceyi Öğrenmek İçin Ne Yapmalı.

Sıfırdan İngilizceyi Öğrenmek İçin Ne Yapmalı

Sıfırdan İngilizce nasıl öğrenilir sorusunun cevabını araştırdığına göre İngilizceyi kendi kendine öğrenmeye niyetlenen kişilerden birisindir. Ya da Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir sorusunun cevabını arıyorsundur.

İngilizce Sıfatları Yeni Başlayanlara Kolayca Öğrenme Tavsiyeleri.

İngilizce Sıfatları Yeni Başlayanlara Kolayca Öğrenme Tavsiyeleri

Sıfırdan İngilizceyi öğrenmeye başlayanlar veya başlangıç seviyesinde İngilizce öğrenenler sıfatları ezberlemekte zorlanırlar. En çok kullanılan sıfatların listesini defterlerine yazarlar ezberlerler ve konuşurken hatırlamazlar.

İngilizce Konuşarak “Kendisinden Başka Hiç Kimseyi Düşünmüyor” Cümlesini Nasıl Söylersin.

İngilizce Konuşarak “Kendisinden Başka Hiç Kimseyi Düşünmüyor” Cümlesini Nasıl Söylersin

İngilizceyi sıfırdan yeni öğrenmeye başlayanlar diğer anlamına gelen other kelimesinin türevlerini cümlelerde görmeye başladıklarında konuşurken hangisini kullanacağını düşünmekten konuşmalarına ara verirler. Konuşurken diğer, bir diğer, diğerleri, başka, başkaları demek için others, the other, the others, another kelimelerinin hangisini kullanacağını düşünürler ve konuşamazlar.

Evde İngilizce Nasıl Geliştirilebilir.

Evde İngilizce Nasıl Geliştirilebilir

İster evde kendi kendine geliştir ister bir İngilizce kursuna giderek geliştir nerede olursa olunsun İngilizce aktif olarak öğrendiğinde geliştirilebilir. Kalıcı olarak öğrenme, pasif olarak öğrenilen yeni bilgiler aktif olarak öğrenme faaliyetlerine dönüştürüldüğünde olur.

İngilizce Sunum Yapabilme Yeteneği Kazanın.

İngilizce Sunum Yapabilme Yeteneği Kazanın

İş dünyasında yöneticilerin kendilerini ifade etmeleri ve işlerini doğru bir iletişimle aktarabilmesi için iyi bir iş İngilizcesine sahip olmalıdır.

İngilizcede benzerlikler arasındaki farklar ve kullanımı.

İngilizcede benzerlikler arasındaki farklar ve kullanımı

İngilizce dilbilgisi seviyesi başlangıç veya orta seviyede olanlar benzerliklerden konuşurken doğru kelimeyi seçmekte zorlanırlar. Ezberlenerek öğrenildiğinden konuşma sırasında hatırlanmaz, düşünmekten konuşulamaz.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanmalı.

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlanmalı

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar daha önceden ingilizce öğrenenlerin tavsiyesini alarak başlamayı tercih etmeyi severler. Çevrelerinde İngilizce konuşabilme becerisi olan kişilerden tavsiye almak isterler. Ama tavsiye alınan kişilerin hangi yıllarda İngilizceyi öğrenip konuşmaya başladıkları günümüzde önemlidir.

İngilizce Sayılabilen ve Sayılamayan Kelimeler Öğrenirken Kabusun Olmasın.

İngilizce Sayılabilen ve Sayılamayan Kelimeler Öğrenirken Kabusun Olmasın

İngilizce öğrenmeye başlayanların öğrenmekten en keyif almadıkları konulardan biri sayılabilen veya sayılamayan kelimeleri öğrenmektir.

Online İngilizce Kursu Çeşitleri.

Online İngilizce Kursu Çeşitleri

Günümüzde eğitim programları online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda uzaktan bağlanarak görüntülü olarak gerçekleştirilen Online İngilizce Kursu seçeneklerinden bahsedeceğiz.

İngilizce Gramer Öğrenmek Şart mı?.

İngilizce Gramer Öğrenmek Şart mı?

İngilizceyi öğrenme hedefine göre bu sorunun cevabı önem kazanır. Önem derecesi hedefine göre değerlendirilir. İngilizce gramer bilgilerini bilmek önemlidir. Ama gramer bilgilerini nasıl öğrendiğin daha da önemlidir.

İngilizcesini İngilizce Bir Şeyler İzleyerek Geliştiremeyenlere Tavsiyeler.

İngilizcesini İngilizce Bir Şeyler İzleyerek Geliştiremeyenlere Tavsiyeler

İngilizceyi geliştirmek için en çok verilen tavsiyelerden biri İngilizce bir şeyler izlemektir. Belki bugüne kadar birçok şarkı dinlemiş, film ve video izlemişsindir ama hala konuşmak ve dinlediğini anlamak konusunda kendini yolun başında hissediyorsundur.

İngilizce Yazılarınızı Kontrol Edebileceğiniz Uygulamalar.

İngilizce Yazılarınızı Kontrol Edebileceğiniz Uygulamalar

İngilizce yazarken hatalarınızı bulabilmek yazma becerinizi iyi geliştirmektedir. Önereceğimiz uygulamalar sayesinde yazdığınız cümlelerinizi kontrol edebilirsiniz.

Evde Bulundukları Zamanı Çocuklar İçin Avantaja Dönüştürün.

Evde Bulundukları Zamanı Çocuklar İçin Avantaja Dönüştürün

Çocuklar için online ingilizce kursları sayesinde çocuğunuz evde geçirdiği zamanı en rahat haliyle yabancı dilini ilerletmek için geliştirsin.

İngilizceyi konuşarak öğrensen daha iyi olur.

İngilizceyi konuşarak öğrensen daha iyi olur

İngilizceyi konuşabilsem daha neler iyi olur dediğini duyar gibiyiz… Kesinlikle doğru, İngilizceyi öğrendiğinde kariyerinde, sosyal hayatında, internette araştırdıklarında, ilgi alanlarında değişiklikler olmaya başlayacak.

İngilizcede sahip olunan şeylerden bahsederken have mi there is mi kullanılması.

İngilizcede sahip olunan şeylerden bahsederken have mi there is mi kullanılması

İngilizceyi yeni başlayanların en çok karıştırdıkları ve yavaş ilerledikleri konulardan biri sahip olunan şeylerden bahsederken have mi there is mi kullanılmasının düşünülmesidir.

İş Dünyasında İngilizce Neden Bu Kadar Önemli.

İş Dünyasında İngilizce Neden Bu Kadar Önemli

Hayatımızın gerçeklerinden biri gerek daha iyi bir ekonomik kazanç gerekse daha iyi bir kariyer için ingilizce iş dünyasının en önemli gerekliliklerinden.

İngilizce Konuşmaya Yeni Başlayanlar İçin Say ve Tell Fiillerinin Kullanımı.

İngilizce Konuşmaya Yeni Başlayanlar İçin Say ve Tell Fiillerinin Kullanımı

İngilizce konuşma pratiğine yeni başlayanların bir şeyler konuşmaya çalışırken en çok konuşmalarının akıcılığını engelleyen fiillerden ikisi “say” ve “tell” fiilidir.

İngilizce Öğrenmeye Başlayanlar İçin Speaking ile Talking Arasındaki Farkı Kolayca Anlama.

İngilizce Öğrenmeye Başlayanlar İçin Speaking ile Talking Arasındaki Farkı Kolayca Anlama

Speak ve talk fiili İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanların hangisini kullanacağı konusunda kararsız kaldığı fiillerden ikisidir.

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı