GNR Eğitim Blog

Konuşabilmek İçin İlk Hafta İngilizce Nasıl Öğrenilmeye Başlanmalı?.

Konuşabilmek İçin İlk Hafta İngilizce Nasıl Öğrenilmeye Başlanmalı?

Yeni nesil İngilizce öğrenmeye başlayanlar bir yabancı dilin konuşmadan öğrenilemeyeceğinin bilincindedir. Kesinlikle hangi yabancı dil öğreniliyor olursa olsun o yabancı dil konuşmadan geliştirilememektedir.

İngilizce Gramer Konuları Hangi Sırayla Çalışılmalı.

İngilizce Gramer Konuları Hangi Sırayla Çalışılmalı

Eğitim ve Öğretim hayatımızda Türkçe ile ilgili dilbilgisi kurallarını öğrenmek, doğru uygulayabilmek ve sınavlardan iyi not almak hepimize zor gelmiştir. Hangi dili öğrenilirse öğrenilsin gramer kurallarını öğrenmek her öğrenmeye başlayana motivasyon düşürücü sebep olmuştur.

İngilizce Hikaye Kitapları Okurken Yapmaman Gerekenler.

İngilizce Hikaye Kitapları Okurken Yapmaman Gerekenler

Hikaye kitapları İngilizceyi geliştirmek için hazırlanan özel yayınlardır. Dil seviyelerindeki kriterlere uygun olarak hazırlanmaktadır. Okumak konuşma becerisinin geliştirilmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Ama ülkemizde en az yapılan destekleyici aktivitelerden biridir.

İngilizce Should ve Shouldn’t Konu Anlatımı ve Örnekler.

İngilizce Should ve Shouldn’t Konu Anlatımı ve Örnekler

Hayatımızda iletişim halinde olduğumuz kişilere bir şeyler yapması veya yapmaması ile ilgili tavsiyeler vererek faydalı olmaya çalışırız.  Basit ve kısa cümlelerle ifade ederiz. İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayan kişiler birileri ile kendi ana dilinde sohbet ederken zihninde İngilizcesini düşünmeye başlarlar. Özellikle bu cümleler kısa ve basit olduğu için nasıl konuşacaklarını öğrenmeye çalışırlar. Should kullanımı da en çok araştırılan gramer konularından biridir.

Konuşma Odaklı İngilizce Kurslarına Nasıl Karar Verebilirsin.

Konuşma Odaklı İngilizce Kurslarına Nasıl Karar Verebilirsin

Günümüzde yabancı dil eğitimlerinde en popüler kurslar yabancı dili konuşarak öğreten eğitim kurumlarıdır. Geçmişte önce gramer kuralları öğretilirdi. Şimdi ise gramer kuralları konuşma odaklı kurslar sayesinde konuşurken öğretiliyor.

Örneklerle Speak ve Talk Arasındaki Fark.

Örneklerle Speak ve Talk Arasındaki Fark

İngilizce ilk defa konuşmaya başlandığında speak ve talk fiilleri ilk öğrenilen fillerdendir. İki fiilinde Türkçe karşılığı konuşmak olunca yeni öğrenmeye başlayanlar hangisini kullanacağını düşünmekten anlatmaya devam edemezler. Birisi ile karşılıklı diyalog kurarken bu iki fiilden hangisini kullanacağını artık düşünmene son verelim…

İngilizce Konuşmaya Nasıl Başlanır Tavsiyeleri.

İngilizce Konuşmaya Nasıl Başlanır Tavsiyeleri

İngilizce konuşmaya nasıl başlanır ilk yazımızda yurtdışına gitmeye gerek var mı, dizi veya film izleyerek nasıl öğrenilir, hayatının merkezine İngilizceyi nasıl yerleştirilir ve mesleğin veya eğitimin ile ilgili yazılar okuyarak yazarak nasıl geliştirileceği konusunda tavsiyelerde bulunmuştuk.

İngilizce Konuşma Pratiği Nasıl Yapılır.

İngilizce Konuşma Pratiği Nasıl Yapılır

Yabancı dil seviyen Starter ile Intermediate seviyesi arasında olup yanında birileri bildiğin kelimeleri ve temel cümle kalıpları ile ilgili bir şey söylediğinde anlayabilme sıkıntısı yaşamayıp neden konuşamadığının cevabını bulmaya hoş geldin.

İngilizce Kelimeleri Ezberlemek ile Hafızaya Yerleştirmek Arasındaki Fark.

İngilizce Kelimeleri Ezberlemek ile Hafızaya Yerleştirmek Arasındaki Fark

Yeni bir dil öğrenmeye başlayan kişilerin çoğu hemen kendilerine bilmedikleri kelimelerden çalışma listeleri yapmaya başlarlar. Konuşma pratiği yaparken akıllarına öğrenmelerine rağmen gelmeyip unutabilenlerin sayısı çoktur.

Comparative ve Superlative Adjectives Konu Anlatımı ile Konuşma Pratiği Tavsiyeleri.

Comparative ve Superlative Adjectives Konu Anlatımı ile Konuşma Pratiği Tavsiyeleri

Comparative Adjectives ve Superlative Adjectives konuları birbiri ile kıyasladığımız ve karşılaştırdığımız şeyleri ifade ederken kullandığımız sıfatlar ile ilgilidir. İngilizce konuşurken cümlelerimizde en büyük, daha büyük, en güzel, daha güzel diyebilmek için bilgi sahibi olmamız gereken gramer kurallarıdır.

İngilizce Konuşmaya Nasıl Başlanır.

İngilizce Konuşmaya Nasıl Başlanır

İngilizce konuşmaya nasıl başlayabilirim ile ilgili alınan tavsiyelerin faydası kişiden kişiye değişir. Herkesin 5 duyu organı ile öğrenme yeteneği farklı olduğundan tavsiyeler bazı kişilerin çok hızlı ilerlemesini sağlarken bazı kişilerin yavaş ilerlemesini sağlayabiliyor.

Geçmişte ve Günümüzde İngilizce Öğrenme Tavsiyeleri.

Geçmişte ve Günümüzde İngilizce Öğrenme Tavsiyeleri

Teknoloji çağında dünya her konuda her sektörde en iyi cihazlar, teknikler vb. geliştiriliyor. Öğrenme yöntemleri ile ilgili de birçok araştırma var. Bunlardan en önemlisi herkesin 5 duyu ile öğrenme hızı farklıdır. Kimi işiterek, kimi görerek daha hızlı yeni bir bilgiyi hafızasına alabilir. Bu yüzden herkesin tavsiyesi herkese uymayabiliyor. Ama herkese uyan tek şey bir yabancı dilin aktif geliştirerek konuşabilmeye başlandığıdır.

Reported Speech ile Indirect Speech Arasındaki Farklar.

Reported Speech ile Indirect Speech Arasındaki Farklar

İster biri ile konuşmalarını ister bir seminerde dinlediklerini ister bir turda rehberin anlattıklarını ister okulda öğretmenin dediklerini birine aktar eğer birilerinin söylemiş olduğu şeyleri başka birine İngilizce bahsedeceksen Reported Speech kurallarına göre konuşmalısın.

İngilizce Say ve Tell Fiillerinin Farkını Doğru Bir Şekilde Kullanmaya Başla.

İngilizce Say ve Tell Fiillerinin Farkını Doğru Bir Şekilde Kullanmaya Başla

Türkçe konuşurken söylemek fiilini nasıl kullandığının farkında olursan Say ve Tell fiillerini kolaylıkla İngilizce konuşurken kullanmaya başlayabilirsin.

Make ve Do Kelimeleri Arasındaki Farkı Ezberlemeden Hafızana Yerleştir ve Konuş.

Make ve Do Kelimeleri Arasındaki Farkı Ezberlemeden Hafızana Yerleştir ve Konuş

İngilizceye sıfırdan öğrenmeye başlandığında yapmak fiili ile ilgili cümleler kurmaya çabaladığımızda İngilizce'de Make ve Do olmak üzere iki farklı şekilde kullanılan yapmak fiili olduğunu görürüz. Çoğu kişi bu farklı kullanımların mantığını öğrenmekten çok ezberleyerek öğrenmeye çalışır. Konuşurken de hem ezberini hem de mantığını düşünmekten akıcılığı kaybeder.

İngilizceyi Yeni Öğrenmeye Başlayanlara İlk 40 Dakikada Konuşabilme İmkanı.

İngilizceyi Yeni Öğrenmeye Başlayanlara İlk 40 Dakikada Konuşabilme İmkanı

İngilizceyi sıfırdan öğrenmeye başladıysan daha yolun başındayken ilk günden konuşarak geliştirebilme imkanın olduğunu bilmelisin. Çağımızın yabancı dil eğitimlerinde öncelik konuşarak İngilizceyi geliştirmektir.

İngilizce Essay Konuları ve Türlerinde Yazma Pratiği Tavsiyeleri.

İngilizce Essay Konuları ve Türlerinde Yazma Pratiği Tavsiyeleri

İngilizce Yeterlilik Seviye Tespit sınavlarında en çok puan getiren bölümlerden biri yazma becerisinin değerlendirildiği bölümdür. Bireylerin kendilerine verilen soru hakkında fikirlerini kağıda dökmesi istenir. Bu bölüm sınavda en iyi puan kazanılabilecek bölümdür.

Hazırlık Atlama Sınavından Geçmek İçin Doğru Bir Çalışma Stratejisi Oluştur.

Hazırlık Atlama Sınavından Geçmek İçin Doğru Bir Çalışma Stratejisi Oluştur

İngilizce eğitim veren bir üniversitenin hazırlık atlama sınavından geçerek kariyer hayatına erken atılmak her öğrencinin dileğidir. Belli bir dil bilgisi seviyesine sahip isen bu sınava doğru bir strateji ile hazırlanırsan hayatından bir yıl kazanabilirsin.

Elementary İngilizce Konuları ve Konu Başlıklarına Göre Konuşma Tavsiyeleri.

Elementary İngilizce Konuları ve Konu Başlıklarına Göre Konuşma Tavsiyeleri

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı yabancı dile hakim olma konusunda belirlenen altı seviyeden biri olan Elementary seviyesi A2 olarak tanımlanmaktadır. Tüm dünyada geçerli olan sınav kriterlerine göre A2 seviyesini geçen kişiler Temel Kullanıcı yeterliliğine sahip olabilmektedir.

Intermediate Seviyesinde Konuşma Pratiği.

Intermediate Seviyesinde Konuşma Pratiği

Uluslararası bir dil olan İngilizceyi öğrenirken Intermediate seviyesinde dilbilgisinin en ince ayrıntılarına kadar kendini geliştiren birçok kişi konuşmaya teşebbüs ettiklerinde konuşamamaları ile yüzleşirler. Genellikle dilbilgisine öncelik vererek öğrenmeye çalışanların çok fazla yüzleştiği bir durumdur.

Elementary İngilizce Konuları Nasıl Öğrenilir?.

Elementary İngilizce Konuları Nasıl Öğrenilir?

Global dünyada İngilizce seviyelerinin sınavlardaki ölçüm kriterleri aynıdır. CEFR'e Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı Elementary seviyesini tamamlayarak konuşabilen kişileri Temel Kullanıcı yeterliliğine sahip olarak kabul etmektedir.

En iyi İngilizce Kursları.

En iyi İngilizce Kursları

Günümüzün en popüler İngilizce kursları konuşma odaklı olan eğitim kurumlarıdır. Katılımcılar gramer kurallarını konuşarak kalıcı olarak öğrenmeye başlarlar. Popüler olmalarının sebebi klasik eğitimler göre daha kısa bir süre sonra günlük konuşmaların İngilizce yapılmaya başlanabilmesidir.

Past Tense ile Present Perfect Tense Farkını Konuşurken Öğrenmelisin.

Past Tense ile Present Perfect Tense Farkını Konuşurken Öğrenmelisin

İngilizce yeni öğrenmeye başlanıldığında geçmiş hakkında konuşma pratiği yaparken cümleyi yakın geçmiş zamanda mı kurması gerektiğini düşünenler çoktur. Acaba diye düşünmekten konuşamamaya başlayanların sayısı çoktur.

İngilizce Sıfatları Hem Kalıcı Olarak Öğren Hem de Konuşma Pratiği Yapmış Ol.

İngilizce Sıfatları Hem Kalıcı Olarak Öğren Hem de Konuşma Pratiği Yapmış Ol

İngilizce öğrenenlerin yeni kelimeler öğrenmek için ilk çalışma defterine yazdıkları kelime listelerinin başında sıfatlar bulunmaktadır. Konuşmaya çabalarken de en çok kullandığımız kelimelerdir.

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı