GNR Eğitim Blog

Tag Questions Konu Anlatımı.

Tag Questions Konu Anlatımı

Tag Questions konusu ileri gramer konularından biridir. İngilizce öğrenmeye başladığımız andan itibaren konuşma pratiği yapabilmek için İngilizce bilen arkadaşlara o an sohbet ederken kendi dilimizde kurduğumuz cümlelerin İngilizcesini söylemeye çabalarız.

İngilizce Konuşmalarda Present Perfect Tense Geçmişte Başladığımız Eylemler.

İngilizce Konuşmalarda Present Perfect Tense Geçmişte Başladığımız Eylemler

İngilizceyi yeni veya sıfırdan öğrenmeye başlayanların en sevimsiz bulduğu konulardan biri yakın geçmiş zamandır. Present Perfect Tense konu anlatımında gramer kuralı olarak çok karışık gelmektedir. Türkçe'de karşılığı olmayan bir zaman olarak algılanmakta ve bu yüzden öğrenenler tarafından hem zorlanılan hem de saçma bulunan bir konudur.

Online Özel İngilizce Dersinin İngilizce Dil Seviyene Göre Avantajları.

Online Özel İngilizce Dersinin İngilizce Dil Seviyene Göre Avantajları

Yabancı dil eğitimlerinde Starter, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Advanced olmak üzere 6 seviye bulunmaktadır. Bu yazımızda tüm yabancı dil seviyelerinde online İngilizce özel dersleri ile ne kazanacaklarından bahsettik.

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Android ve Ios Uygulamaları.

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Android ve Ios Uygulamaları

Hayatımızı birçok alanda kolaylaştıran akıllı telefonlar yabancı dil öğrenmemize yardımcı olarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İngilizceye yeni öğrenmeye başlayanlar ve dil seviyesini yükseltmek isteyenler için birçok mobil uygulama bulunmaktadır.

İngilizce Konuşmak İçin Hikaye Kitaplarından Faydalanma Teknikleri.

İngilizce Konuşmak İçin Hikaye Kitaplarından Faydalanma Teknikleri

İngilizce öğrenmeye başlayanlara hikaye kitapları okuması gerektiğine dair tavsiyeler oldukça fazla verilir. Fakat okuma alışkanlığı neredeyse kazanılmayan bir dil geliştirme yöntemidir. İngilizce bir şeyler okumak konuşma becerisinin gelişmesinde bir şeyler izlemek kadar çok faydalı bir yöntemdir.

İngilizce Konuşmalarda Alışkanlık Cümleleri ve used to kullanımı.

İngilizce Konuşmalarda Alışkanlık Cümleleri ve used to kullanımı

İngilizce alışkanlıklardan bahsederken veya geçmişte yaptığımız ama artık yapmadığımız alışkanlıklardan bahsederken “would”, “used to”, “be used to” ve “get used to” kalıpları kullanılmaktadır. Alışkanlıklar için kullanılan 4 kalıbı ezberlemene gerek yok. Sana yazımızda ezberlenmeden kolayca hafızana kalıpları yerleştirebilmen için tavsiyelerde bulunacağız.

Seyahatlerde Hayat Kurtaran Basit İngilizce Diyaloglar.

Seyahatlerde Hayat Kurtaran Basit İngilizce Diyaloglar

Yabancı dilinizi geliştirmenin en güzel yolu seyahat etmek olsa gerek. Gittiğiniz yerin kültürünü öğrenirken aynı zamanda öğrenmekte yabancı dilin yerliler tarafından nasıl konuşulduğunu dinleyebilir hem dil yetkinliğinizi hem de dinleme ve anlama yetkinliğinizi beraber geliştirebilirsiniz.

İngilizce Konuşmaya Başlamanın 5 Yolu.

İngilizce Konuşmaya Başlamanın 5 Yolu

İngilizce öğrenirken çoğu kişi için, en zorlayıcı adım çekingenliği bir kenara bırakarak konuşmaya başlamak oluyor. “İngilizceyi anlıyorum ama konuşamıyorum!” çoğu kişinin sonraki adıma geçmekten korktuğu için çabalamayı bıraktığı adım oluyor.

İngilizce Dinleme Pratiği ile İngilizce Konuşmana Katkıda Bulun.

İngilizce Dinleme Pratiği ile İngilizce Konuşmana Katkıda Bulun

Çocuklar ana dillerini konuşarak öğrenmeye başlarlar. Dil kurallarını eğitim öğretim hayatları başlandığında öğrenirler. İngilizceyi öğrenirken öncelikle konuşma becerisinin geliştirmeyi hedeflemek çok önemlidir. Konuşma becerisinin geliştirilmesinde dinlemek çok etkili olmaktadır. Konuşma becerisinin geliştirilmesine öncelik verilmesi diğer becerilerin hiç yapılmaması veya yapılmayacağı anlamına gelmemelidir.

İngilizce Konuşmalarda Comparative Adjectives Üstünlük Sıfatları.

İngilizce Konuşmalarda Comparative Adjectives Üstünlük Sıfatları

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar sıfatlar ile ilgili kelimeleri öğrenmeye çalışırken hem ek kuralı hem ilave kelime kuralı görünce aynı anda kaç şey öğreneceklerini düşünmeye başlarlar. Bu yüzden konuşurken de eksiksiz hepsini kullanmaya çalışırken düşüne düşüne konuşmaya çalışarak akıcı konuşamazlar.

İngilizce Yeni Kelimeleri Ezberlemeden Kolayca Nasıl Öğrenirsin?.

İngilizce Yeni Kelimeleri Ezberlemeden Kolayca Nasıl Öğrenirsin?

İngilizce yeni kelimeleri öğrenmek için öncelikle yeni kelimeler ezberlemeliyim repliğinden kurtulmalısın. Ezberlemeliyim dediğin an kalıcı olarak öğrenmekten vazgeçmiş oluyorsun. Kelimeleri öğrenip konuşurken hatırlayacağın şekilde hafızana yerleştirmelisin.

İngilizce Yol Tarifi Nasıl Yapılır?.

İngilizce Yol Tarifi Nasıl Yapılır?

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanların kendisine İngilizce konuşma pratiği yapabiliyorum diyebileceği en güzel konulardan biri İngilizce yol tarifi yapmaktır. Genelde gramer kurallarını öğrenerek öğrenmeye başlayanların biraz ilerledikten sonra rastladıkları bir ders konusudur. Aslında çok bir şey bilmeden sadece yol tarifi ile İngilizce cümleleri kurmaya çabalamak güzel bir konuşma pratiğidir.

Daha Profesyonel İngilizce Konuşmak İsteyenler İçin Tüyolar.

Daha Profesyonel İngilizce Konuşmak İsteyenler İçin Tüyolar

Profesyonel nedenlerle İngilizcenizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Öyleyse doğru yerdesiniz! İş İngilizcesinde en çok kullanılan 10 kelime ve öbek fiili (zarf ve edatın birleşimi) sizler için derledik.

Dizi İzleyerek İngilizce Öğrenilir mi?.

Dizi İzleyerek İngilizce Öğrenilir mi?

Teknoloji artık hepimizin hayatında kendine ait bir yer edindi. Peki elimizin altındaki bu gücü ve bilgi akışını İngilizce öğrenmek için nasıl kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

İngilizce Bültenlere Abone Olarak İngilizceni Geliştirebilirsin.

İngilizce Bültenlere Abone Olarak İngilizceni Geliştirebilirsin

İngilizce bültenlerin bazıları deneyimli gazeteciler tarafından bazıları bülten konusu ile ilgili uzmanlar tarafından hazırlanıyor. Teknoloji ile ilgili bir bültense teknoloji uzmanları tarafından hazırlanarak yayınlanan bültenler olmaktadır.

İngilizce Öğrenme Kapasiteni Artırmak Senin Elinde.

İngilizce Öğrenme Kapasiteni Artırmak Senin Elinde

Hayatımızda tekrar ettiğimiz kelimelerin veya seslerin hem bilincimize hem bünyemize hem de çevremize işlediğini son yıllarda uzmanlardan oldukça sık duymaya başladık.

IELTS Sınavı Speaking Teste Nasıl Hazırlanılır?.

IELTS Sınavı Speaking Teste Nasıl Hazırlanılır?

IELTS Sınavına girecek çoğu kişinin en büyük endişesi speaking yani konuşma bölümünde kendini en iyi şekilde ifade edebilmek ve korkmadan ingilizce konuşabilmek oluyor. Ancak “İngilizcemi tekrar edecek yer bulamıyorum” neredeyse her öğrencinin konuşma yetkinliğini kazanmasını geciktiren sebeplerin başında geliyor.

İngilizce Öğrenirken Beyin Hücrelerin İletişimine Katkıda Bulunsun.

İngilizce Öğrenirken Beyin Hücrelerin İletişimine Katkıda Bulunsun

İngilizce öğrenmek için beynin çalışma mekanizmasına göre çalışma alışkanlığı kazanmak öğrenme süremizde etkili olmaktadır. Bu daha kısa sürede öğrenmemizi sağlamaktadır.

Causative Verbs Ettirgen Fiiller Konuşmanı Engellemesin.

Causative Verbs Ettirgen Fiiller Konuşmanı Engellemesin

Her zaman kendi işimizi kendimiz yapamayız. Bazen başkalarına yaptırmamız gerekir. Kendi anadilimizde konuşurken hangi zamanda konuştuğumuzu dikkat etmeyiz. Ya da işlerimizi başkasına yaptırırken hangi dilbilgisi kuralı ile konuşacağımızı düşünmeyiz. Direkt yükleme gerekli eki ekler ve konuşuruz.

İngilizceyi Önce Evde Çalışıp Sonra mı İngilizce Kursuna Gitmeliyim.

İngilizceyi Önce Evde Çalışıp Sonra mı İngilizce Kursuna Gitmeliyim

İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlarken en önemli hedef konuşarak öğrenmek olmalıdır. Çocukların anadillerini konuşarak öğrenmeye başladığı unutulmamalıdır. En basit cümleler yolun başında sıkı tekrarla sesli söylenmelidir. En basit cümlelerin tekrarı bile konuşma alışkanlığını başlatmanın ilk adımıdır.

The Passive Voice Edilgenlik Konusu Gerçekten Zor mu?.

The Passive Voice Edilgenlik Konusu Gerçekten Zor mu?

İngilizce Edilgenlik cümlelerini konuşmak ve mantığını anlamakta zorlananların sayısı çoktur. Aslında öğrenirken zorlanılmasında iki ana sebep vardır. Biri İngilizce bilenler tarafından direkt ileri gramer konusu denilmesi diğeri de bu konuyu öğrenmenin çok zor olduğunun söylenmesidir. The Passive Voice cümleleri güzel etkili tekrar pratiği yapıldığında çok kolay öğrenilen bir konudur. Zaten etkili tekrar yöntemi yeni bir dil öğrenirken tercih edilmesi gereken en iyi yöntemlerden biridir.

Akademik İngilizce Programı ile Hem Terminolojiyi Anla Hem de Akıcı Konuş.

Akademik İngilizce Programı ile Hem Terminolojiyi Anla Hem de Akıcı Konuş

Kariyerini üniversitelerde devam ettiren veya üniversitelerde devam ettirmek isteyen kişilerin İngilizcelerini akademik çevrede kullanabilmeleri için geliştirilen özel eğitim programlarına akademik İngilizce eğitimi denilmektedir.

Uzaktan İngilizce Eğitim ile Online İngilizce Eğitim Arasındaki Farklar.

Uzaktan İngilizce Eğitim ile Online İngilizce Eğitim Arasındaki Farklar

Online eğitimler, öğretmen ve öğrencinin birbirinden ayrı olduğu ortamlarda teknolojiden yararlanılarak öğrenmeyi sağlayan eğitimlerdir. Geçmişten günümüze kişilerin aynı ortamda olmadan aldıkları eğitimler uzaktan eğitim olarak adlandırılmıştır.

Birebir İngilizce Eğitimi Online İngilizce Eğitimi ve Yüz Yüze İngilizce Eğitimi Arasındaki Farklılıklar.

Birebir İngilizce Eğitimi Online İngilizce Eğitimi ve Yüz Yüze İngilizce Eğitimi Arasındaki Farklılıklar

İngilizce Eğitimi ister yüz yüze olsun ister online olsun isterse birebir ingilizce eğitimi olsun yabancı dil öğrenirken farkı yaratan ingilizce kursunun kullandığı dil öğretme yöntemidir. Yabancı dil kursunun kullandığı dil öğretme yöntemi ile katılımcıları hangi dil becerisinde geliştirmeyi hedeflediği çok önemlidir.

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı