GNR Eğitim Blog

İngilizceyi Kısa Sürede Öğrenmek İçin Yapabileceklerin.

İngilizceyi Kısa Sürede Öğrenmek İçin Yapabileceklerin

İngilizce öğrenmeye niyetlendiğimizde kendimize en kısa sürede konuşabilmeyi hedeflemeliyiz. Bunun içinde her gün konuşma pratiği yapmayı amaç edinmeliyiz. Pratik yapmak için de dikkat etmen gereken hususlar bulunmaktadır.

Evinde İngilizce Çalışmaya Başladığın İlk Andan İtibaren Konuşmaya Başla.

Evinde İngilizce Çalışmaya Başladığın İlk Andan İtibaren Konuşmaya Başla

İnternet çağında İngilizceyi evinden kendi kendine çalışarak öğrenmeye karar verenlerden biri isen bu yazımızı okumaya başlamışındır. İngilizceyi evden çalışmaya başlayanlar ya internet sitelerinde ya da kitaplardan gramer konularını sırayla çalışmaktadırlar. Belli bir konuya geldikten sonra arkadaşlarıyla pratik yapmayı hedeflerler.

Yemek Tarifi ile İngilizce Ögrenenelim.

Yemek Tarifi ile İngilizce Ögrenenelim

İngilizceyi hayatımıza yerleştirerek geliştirmek öğrenme sürecimizdeki en önemli aşamalardan biridir. Hayatımızın her anında yaptığımız şeylerin İngilizcesini düşünebilmek ve kendi sesimizle kendimize söyleyebilmek önemlidir. Yemek tarifleri ile çalışmak hem kolay hem de aktif konuşma pratiği yapabileceğimiz bir yöntemdir.

İngilizce Belirli Belirsiz Tanımlık Konusu A, An, The.

İngilizce Belirli Belirsiz Tanımlık Konusu A, An, The

İngilizce öğrenmeye yeni başlayan kişiler için belirli veya belirsiz tanımlık konusu başlar başlamaz bu konu ile ilgili çok ezberleyecek kural olduğunu düşündürmeye başlatır. Mantığı anlaşıldığında teker teker çalışılmasına gerek olmadığının farkına varılır. "A" ve "An" için Türkçe karşılık bulunurken "THE" için her zaman bir karşılığı bulunmamaktadır.

İngilizce Konuşamıyorum Diyenlerden Olma.

İngilizce Konuşamıyorum Diyenlerden Olma

İngilizce öğrenmeye başlayıp gramer kurallarını çok iyi bilmesine rağmen konuşamamak insanı üzmektedir. Okuduğunu veya dinlediğini anlayıp kendi sesi ile cevap verememek insanı mutsuz eder. Peki neden konuşamıyorum?

İngilizceyi Kısa Sürede Konuşmaya Başla.

İngilizceyi Kısa Sürede Konuşmaya Başla

İngilizceyi akıcı konuşmak için ilk günden itibaren bireylerin kendisine uygun en iyi öğrenme yöntemi ile çalışmaya başlaması gerekir. Bir başkasında başarılı olan bir yöntem bir başkasında iyi olmayabilir. Kendimizin en hızlı öğrenme yöntemi ne ise onu keşfedip bu yöntemle veya metotla geliştirmek çok faydalı olmaktadır.

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları.

Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Hepimiz başta İngilizce olmak üzere farklı yabancı dilleri farklı sebeplerden ötürü öğrenmek istiyoruz. İlk olarak bahsetmemiz gereken şey, o dilin ait olduğu kültürü de öğrenmektir. Bir dil ile etkileşime girmeye başladığınızda, bir noktadan sonra o dilde düşünmeye ve sonrasında ise bu dilin bir parçası olduğu kültürü de öğrenmeye başlayacaksınız.

Basit Cümlelerin İngilizcesini Yazmaya Çalış.

Basit Cümlelerin İngilizcesini Yazmaya Çalış

İngilizce öğrenmeye başladığımızda en basit cümlelerle konuşmaya çabalamamız gerekir. En basit cümlelere yeni kelimeler ekleyerek konuşma becerimizi artırabiliriz. Bu yazımızda sana verdiğimiz cümlelerin İngilizcesini yazmaya çalışarak pratik yapmanızı sağlayacağız.

Hiç İngilizce Bilmeyen Biri Nasıl İlk Saniyeden İtibaren Konuşmaya Başlayabilir?.

Hiç İngilizce Bilmeyen Biri Nasıl İlk Saniyeden İtibaren Konuşmaya Başlayabilir?

Bir yabancı dili ilk defa öğrenmeye başlayan birinin o yabancı dili kısa sürede konuşabilir hale gelmesi önemlidir. Bir dil konuşulduğunda bilinip bilinmediği belli olur. İngilizce öğrendiklerimizi cümle içerisinde kullanarak birilerine bir şeyler anlatamadığımızda bir anlamı kalmıyor. "Biliyorum ama konuşamıyorum" demeye başlıyoruz.

Kısa ve Basit Cümlelerin İngilizcesini Söylemeye Çalış.

Kısa ve Basit Cümlelerin İngilizcesini Söylemeye Çalış

İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar biriyle konuşma pratiği yapmak isterler. Biri Türkçe söylesin ben İngilizcesini söylemeye çalışıyım. Biri doğru konuşup konuşamadığımı bana söylesin derler. Ama böyle pratik yapacak kişiyi özel hayatımızda bulmak zordur.

İngilizceyi En Kısa Sürede Öğrenebilmenin Gerçeği.

İngilizceyi En Kısa Sürede Öğrenebilmenin Gerçeği

Gerçeklik, insan zihninden bağımsız olarak var olan herhangi bir şeydir. Gerçek kişiye göre değişen bir şey değildir. Yeni bir dil öğrenirken hangi yöntemle öğrenilirse öğrenilsin değişmeyen tek şey öğrenilenlerin tekrar edilmesidir. En kısa sürede konuşabilenler öğrendiklerini kendi sesleri ile konuşarak tekrarlayanlardır.

İngilizce Konuşma Becerini Geliştirirken Yapmaman Gerekenler.

İngilizce Konuşma Becerini Geliştirirken Yapmaman Gerekenler

Hangi yabancı dil öğrenilirse öğrenilsin sadece konuşarak geliştirebiliriz. Kendi ana dilimizi de çocukken konuşarak geliştirmeye başlamaz mıyız? Çevremizde işittiklerimizi önceleri kelime kelime söylemeye çabalarız. Sonra işittiklerimizi taklit etmeye başlarız. Yavaş yavaş en basit cümleleri kurarak konuşmamızı geliştiririz. İngilizce de konuşarak en kısa sürede gelişebilir.

İngilizce ile Flört Ederek Öğrenmeye Başla.

İngilizce ile Flört Ederek Öğrenmeye Başla

İngilizce öğrenmeye yeni başladıysan bir ilişkinin başlangıç sürecindeki gibi süreç olarak bakabilirsin. İngilizceyi hoşlandığın kişi olarak düşünerek bir ilişkiyi ilerletme süreci gibi çabalamak, birine ilgi ve alakayı gösterir gibi davranmak kısa sürede öğrenmen için faydalı olacaktır.

İngilizceyi Öğrenmek İçin Günde Ne Kadar Zaman Ayrılmalı.

İngilizceyi Öğrenmek İçin Günde Ne Kadar Zaman Ayrılmalı

İngilizceyi en kısa sürede geliştirmek için her gün nasıl bir çalışma sistemi oluşturulacağı sorusunun cevabını araştıranların sayısı çoktur. Akıcı olarak İngilizce konuşan insanların nasıl öğrendiklerini araştırırlar. Araştırırken de en çok sordukları sonra günde ne kadar vakit ayırmaları gerektiğidir.

İngilizce Konuşma Pratiği Yapmaktan Keyif Al.

İngilizce Konuşma Pratiği Yapmaktan Keyif Al

Hayatımızda bir şeyi yapmaktan zevk alıyorsak o şeyi daha sık yapmaya başlarız. Düzenli olarak tekrarlamaya başladığımızda zevk aldığımız şeyler alışkanlıklarımız olmaya başlar. Her sabah güne diş fırçalayarak başlamak, her akşam yatmadan önce odayı toplamak bazı kişilerin alışkanlık haline getirdiği otomatik olarak gerçekleştirdiği davranışlardır.

İngilizce Öğrenme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?.

İngilizce Öğrenme Alışkanlığı Nasıl Kazanılır?

Hayatımızda düzenli olarak tekrarlayarak yaptığımız şeylerde ustalaşmaya başlarız. Ustalaştığımız konular alışkanlıklarımız haline gelmeye başlar. Peki İngilizce konuşma pratiği yapmayı alışkanlık haline nasıl getirebiliriz?

İngilizce Konuşma Pratiği İçin Bir Arkadaşınla Hayatın İçinden Sohbet Diyalogları.

İngilizce Konuşma Pratiği İçin Bir Arkadaşınla Hayatın İçinden Sohbet Diyalogları

Her insanın yeni bir bilgiyi öğrenme tekniği farklıdır. İngilizce öğrenmeye yeni başlayanlar karşılıklı günlük konuşma diyaloglarını incelemeyi sevmektedir.

Rehber Eğitmene Danışmak ile İlgili Örnek İngilizce Konuşma Diyalogları.

Rehber Eğitmene Danışmak ile İlgili Örnek İngilizce Konuşma Diyalogları

İngilizce konuşma pratiği yapabilmek için gündelik hayatımızdan diyalogları çalışmak faydalı olmaktadır. Hem konuşma hem okuma hem de yazma pratiği yapabilme imkanını sunuyor. Ayrıca farklı ortamlarda konuşulacak kelimelere ve cümle kalıplarına aşina olmayı sağlıyor.

İngilizce Conditionals Sentences Type 2 Kuralında Konuşma Pratiği Tavsiyeleri İçin Konu Anlatımı.

İngilizce Conditionals Sentences Type 2 Kuralında Konuşma Pratiği Tavsiyeleri İçin Konu Anlatımı

Türkçe gerçek olmayan veya gerçekleşmesi mümkün olmayan durumlar hakkında sohbet ettiğimiz birçok anımız vardır. Bu sohbetlerin İngilizcesini söylerken koşullu cümlelerin gramer kurallarına göre Type 2 belirlenen kurallara göre konuşmamız gerekir.

İngilizce If Clause, Type 0,1 Koşul Cümleleri Konu Anlatımıyla Konuşma Pratiği Tavsiyeleri.

İngilizce If Clause, Type 0,1 Koşul Cümleleri Konu Anlatımıyla Konuşma Pratiği Tavsiyeleri

Türkçe sohbet ederken eğer veya ise kelimelerini kullanarak bazen gerçeklikleri bildiririz. Bazen hayalimizde olan ama gerçekleşirse ne yapacağımızı söyleriz. Bazen de birbirine bağlı olan olayları söylerken kullanırız.

İngilizce Konuşma Becerisini Geliştirirken En İhmal Edilen Yöntem.

İngilizce Konuşma Becerisini Geliştirirken En İhmal Edilen Yöntem

İngilizceyi kısa sürede öğrenmek istiyorsak öncelikle ilk hedefimiz konuşarak öğrenmek olmalıdır. Gramer kurallarını konuşurken öğrenmeye çalışılmalıdır. İkinci hedefimiz okuyarak öğrenmek olmalıdır.

Ücretsiz İngilizce Dersi.

Ücretsiz İngilizce Dersi

GNR Eğitim Danışmanlık’ın özel metodunu tanımak isteyen katılımcılara demo dersi ücretsiz olarak sunulmaktadır. Metodunun patenti sadece kendisine aittir.

Hangi Metot ile İngilizce Daha Kısa Sürede Konuşmaya Başlanır.

Hangi Metot ile İngilizce Daha Kısa Sürede Konuşmaya Başlanır

Günümüzde konuşma odaklı İngilizce kursları daha popülerdir. Artık çoğu kişi bir yabancı dilin kendi sesimizle cümleler kurmadan geliştirilemeyeceği bilgisine sahip. Her kursun kendine ait yöntemleri olmaktadır.

Konuşabilmek İçin İlk Hafta İngilizce Nasıl Öğrenilmeye Başlanmalı?.

Konuşabilmek İçin İlk Hafta İngilizce Nasıl Öğrenilmeye Başlanmalı?

Yeni nesil İngilizce öğrenmeye başlayanlar bir yabancı dilin konuşmadan öğrenilemeyeceğinin bilincindedir. Kesinlikle hangi yabancı dil öğreniliyor olursa olsun o yabancı dil konuşmadan geliştirilememektedir.

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı