GNR Eğitim Blog

İngilizceyi Önce Evde Çalışıp Sonra mı İngilizce Kursuna Gitmeliyim.

İngilizceyi Önce Evde Çalışıp Sonra mı İngilizce Kursuna Gitmeliyim

İngilizce öğrenmeye sıfırdan başlarken en önemli hedef konuşarak öğrenmek olmalıdır. Çocukların anadillerini konuşarak öğrenmeye başladığı unutulmamalıdır. En basit cümleler yolun başında sıkı tekrarla sesli söylenmelidir. En basit cümlelerin tekrarı bile konuşma alışkanlığını başlatmanın ilk adımıdır.

The Passive Voice Edilgenlik Konusu Gerçekten Zor mu?.

The Passive Voice Edilgenlik Konusu Gerçekten Zor mu?

İngilizce Edilgenlik cümlelerini konuşmak ve mantığını anlamakta zorlananların sayısı çoktur. Aslında öğrenirken zorlanılmasında iki ana sebep vardır. Biri İngilizce bilenler tarafından direkt ileri gramer konusu denilmesi diğeri de bu konuyu öğrenmenin çok zor olduğunun söylenmesidir. The Passive Voice cümleleri güzel etkili tekrar pratiği yapıldığında çok kolay öğrenilen bir konudur. Zaten etkili tekrar yöntemi yeni bir dil öğrenirken tercih edilmesi gereken en iyi yöntemlerden biridir.

Akademik İngilizce Programı ile Hem Terminolojiyi Anla Hem de Akıcı Konuş.

Akademik İngilizce Programı ile Hem Terminolojiyi Anla Hem de Akıcı Konuş

Kariyerini üniversitelerde devam ettiren veya üniversitelerde devam ettirmek isteyen kişilerin İngilizcelerini akademik çevrede kullanabilmeleri için geliştirilen özel eğitim programlarına akademik İngilizce eğitimi denilmektedir.

Uzaktan İngilizce Eğitim ile Online İngilizce Eğitim Arasındaki Farklar.

Uzaktan İngilizce Eğitim ile Online İngilizce Eğitim Arasındaki Farklar

Online eğitimler, öğretmen ve öğrencinin birbirinden ayrı olduğu ortamlarda teknolojiden yararlanılarak öğrenmeyi sağlayan eğitimlerdir. Geçmişten günümüze kişilerin aynı ortamda olmadan aldıkları eğitimler uzaktan eğitim olarak adlandırılmıştır.

Birebir İngilizce Eğitimi Online İngilizce Eğitimi ve Yüz Yüze İngilizce Eğitimi Arasındaki Farklılıklar.

Birebir İngilizce Eğitimi Online İngilizce Eğitimi ve Yüz Yüze İngilizce Eğitimi Arasındaki Farklılıklar

İngilizce Eğitimi ister yüz yüze olsun ister online olsun isterse birebir ingilizce eğitimi olsun yabancı dil öğrenirken farkı yaratan ingilizce kursunun kullandığı dil öğretme yöntemidir. Yabancı dil kursunun kullandığı dil öğretme yöntemi ile katılımcıları hangi dil becerisinde geliştirmeyi hedeflediği çok önemlidir.

Emeklilikte Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları.

Emeklilikte Yabancı Dil Öğrenmenin Faydaları

Kaç yaşında olursak olalım, öğrenmek hayatın doğal bir parçasıdır. Küresel salgının başında kitleleri sürükleyen öğrenme çılgınlığı sona ermiş de olsa, pandemide ikinci bir dil öğrenmek ya da öğrenmeye başlamak çoğu kişinin hayatını değiştirerek yepyeni bir yön vermiştir.

Yüz Yüze Eğitim mi Online İngilizce Eğitimi mi?.

Yüz Yüze Eğitim mi Online İngilizce Eğitimi mi?

Online İngilizce eğitim ile yüz yüze İngilizce eğitim arasındaki farklılıkların birçok nedeni bulunmaktadır.

Hangi İngilizce Eğitim Programı Senin İçin Uygun?.

Hangi İngilizce Eğitim Programı Senin İçin Uygun?

İngilizce Eğitim Programlarından hangisine gitmen gerektiğine doğru karar verebilmen için öncelikle kendine şu soruyu sormalısın “İngilizceyi Neden Öğrenmek İstiyorum” ya da “İngilizcemi Neden Geliştirmek İstiyorum”

Metaverse Dünyası İçin İngilizcen Hazır mı?.

Metaverse Dünyası İçin İngilizcen Hazır mı?

Yapay zeka temelli kurgusal bir dünya olan Metaverse dünyasında kendine sanal bir yaşam alanı oluşturanların sayısı her geçen gün artıyor.

Mesleki İngilizce Eğitimi ile Daha İyi Pozisyonlarda Görev Al.

Mesleki İngilizce Eğitimi ile Daha İyi Pozisyonlarda Görev Al

Başlangıç seviyesinden daha iyi İngilizce dilbilgisine sahip olan kişiler kariyer hayatının olmazsa olmazı İngilizceyi hızlı bir şekilde öğrenmek için iş ortamına özgü bir dil eğitimini tercih etmektedirler.

Geçmiş ile Gelecek Arasında Doğru Yardımcı Fiillerle İngilizce Konuşabilme Sanatı.

Geçmiş ile Gelecek Arasında Doğru Yardımcı Fiillerle İngilizce Konuşabilme Sanatı

İngilizcede yardımcı fiil alan zamanları konuşmakta ve anlamakta zorlanmayan neredeyse yoktur. Geçmiş, şimdi ve gelecek zaman kolayca konuşulurken bu zamanların arasındaki zamanları konuşabilmek epey zaman alır. Bu yazımızda bu zamanları kolaylıkla kullanabilmek için tavsiyeler vereceğiz.

Yeni Öğrendiğin İngilizce Kelimeler Seninle Gezsin.

Yeni Öğrendiğin İngilizce Kelimeler Seninle Gezsin

Hayatımızın akışına İngilizceyi yerleştirerek öğrenmeye başladığımızda en kıymetli eşyamız sözlüğümüzdür. İngilizce kelimeleri ve o kelimeleri içeren ifade kalıplarını öğrenebilmek için sözlüğe mutlaka ihtiyacımız olmaktadır.

İngilizce Konuşurken Get Fiilini Kullanma Kolaylığı.

İngilizce Konuşurken Get Fiilini Kullanma Kolaylığı

İngilizce bir şeyler okurken veya izlerken en çok karşılaşılan fiillerden biri get fiilidir. Birçok anlamı olan get fiili İngilizce öğrenenlerin kafasını çok karıştıran bir fiildir.

Evde İngilizce Öğrenenlerin Konuşma Becerilerini Geliştirebilecek E-Kitaplar.

Evde İngilizce Öğrenenlerin Konuşma Becerilerini Geliştirebilecek E-Kitaplar

Dünyada İngilizcesini geliştirecek insanlar oldukça eğitim ve öğretim devam ettikçe İngilizce öğrenme ile ilgili akademik araştırmalar hep devam edecek.

Neden İngilizceyi Öğrenmemize Rağmen Konuşamayız.

Neden İngilizceyi Öğrenmemize Rağmen Konuşamayız

İngilizceyi öğrendiğimizi veya bildiğimizi göstermemizin tek yolu konuşabilmektir. Konuşma becerimizi göstermeden o dili bildiğimizi ispatlayamayız. Son yıllarda dünyada yapılan akademik araştırmalar bir yabancı dil öğretiminde genel amacın katılımcıların öğrendikleri dili anlaşılabilir bir biçimde konuşabilmeleri olması gerektiğini belirtmektedir.

İngilizceyi Çeviri Yaparak Öğrenmek.

İngilizceyi Çeviri Yaparak Öğrenmek

İngilizceyi yeni öğrenmeye başlanıldığında İngilizcenin düşünerek öğrenildiğini bilenlerin sayısı çoktur. Çünkü İngilizceyi öğrenmek için “Türkçe Düşünmemelisin” veya “İngilizce Cümleyi Türkçe’ye Çevirme” tavsiyesi çok verilir.

İngilizce Öğrendiklerimizi Uzun Süre Hafızamızda Nasıl Tutabiliriz?.

İngilizce Öğrendiklerimizi Uzun Süre Hafızamızda Nasıl Tutabiliriz?

İster İngilizce öğrenilsin ister başka bir yeni bilgi öğrenilsin, öğrenilen yeni bir bilgi ile kendimiz de bir bağ kurabiliyorsak sonradan o bilgiyi çok kolay hatırlıyoruz. O bilgiye algımız açık oluyor. O bilgiyi bir anımızla pekiştirerek hafızamıza yerleştiriyoruz.

Biraz İngilizce Gramer Konuları Çalışıp Sonra İngilizce Kursuna Gitmek Daha mı Faydalı?.

Biraz İngilizce Gramer Konuları Çalışıp Sonra İngilizce Kursuna Gitmek Daha mı Faydalı?

İngilizceye yeni öğrenmeye başlayanların İngilizce bilenlerden ilk aldıkları tavsiyelerin başında evden gramer konularını çalış, film izle, şarkılar dinle, sonra profesyonel bir eğitmen ile İngilizce konuşma pratiği yap olmaktadır.

İngilizceyi Unutmamak İçin Ne Yapmalı.

İngilizceyi Unutmamak İçin Ne Yapmalı

Klasik yabancı dil eğitimi ile dil öğrenenlerin günümüze getirdiği bir replik vardır. “Dil nankördür, kullanmadığında hemen unutursun.” Günümüzün yeni konuşma odaklı İngilizce öğrenme metotlarının geleceğe götüreceği replik ise “pasif öğrenilen her bilgi unutulmaya mahkumdur” olacaktır.

İngilizceyi Kolay Öğrenmek İçin Her Zaman Bilinçaltına Motive Edici Cümleler Söyle.

İngilizceyi Kolay Öğrenmek İçin Her Zaman Bilinçaltına Motive Edici Cümleler Söyle

İngilizce basit cümleler kurarak konuşmaya başla, tavsiyesiyle başlayanlar ilk olarak zamanları, özneleri ve sıfatları öğrenmeye başlarlar. İngilizceyi sıfırdan kendi kendine kendi imkanları ile öğrenmeye başlayanlar çalışma kitaplarından gramer konuları ile ingilizce öğrenmeye başlarlar.

İngilizceyi Geliştirmek İçin Ne Yapmalı.

İngilizceyi Geliştirmek İçin Ne Yapmalı

İngilizceyi yeni öğrenmeye başlıyorsan veya daha önceden biraz öğrenip çalışma motivasyonunu kaybedip bırakanlardansan birkaç sene önce İngilizce öğrenenlerin tavsiyelerini dinlemeyerek başlayabilirsin.

İngilizce Konuşmaya Çalışırken Present Perfect Tense Kabus Olmasın.

İngilizce Konuşmaya Çalışırken Present Perfect Tense Kabus Olmasın

İngilizceyi sıfırdan yeni öğrenmeye başlayanların veya başlangıç seviyesinde (starter veya elementary) olan kişilerin konuşmak istedikleri şeyde doğru zamanı kullanmakta en kabus yaşadıkları zaman konusu yakın geçmiş zaman konusudur. Yazımızın başlığını görüne “hem de ne kabus” diyenleri duyar gibiyiz.

Ne Kadar Sürede İngilizce Konuşabilirim.

Ne Kadar Sürede İngilizce Konuşabilirim

İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanlar cümlenin neresine özne, yüklem, sıfat ve isim yerleştireceğini düşünmekle öğrenmeye başlarlar. Sonra birkaç sıfat, yüklem v.b. ile İngilizce konuşmaya çalışırlar.

Sıfırdan İngilizceyi Öğrenmek İçin Ne Yapmalı.

Sıfırdan İngilizceyi Öğrenmek İçin Ne Yapmalı

Sıfırdan İngilizce nasıl öğrenilir sorusunun cevabını araştırdığına göre İngilizceyi kendi kendine öğrenmeye niyetlenen kişilerden birisindir. Ya da Evde İngilizce Nasıl Geliştirilir sorusunun cevabını arıyorsundur.

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı