GNR Eğitim Blog

İngilizce Say ve Tell Fiillerinin Farkını Doğru Bir Şekilde Kullanmaya Başla.

İngilizce Say ve Tell Fiillerinin Farkını Doğru Bir Şekilde Kullanmaya Başla

Türkçe konuşurken söylemek fiilini nasıl kullandığının farkında olursan Say ve Tell fiillerini kolaylıkla İngilizce konuşurken kullanmaya başlayabilirsin.

Make ve Do Kelimeleri Arasındaki Farkı Ezberlemeden Hafızana Yerleştir ve Konuş.

Make ve Do Kelimeleri Arasındaki Farkı Ezberlemeden Hafızana Yerleştir ve Konuş

İngilizceye sıfırdan öğrenmeye başlandığında yapmak fiili ile ilgili cümleler kurmaya çabaladığımızda İngilizce'de Make ve Do olmak üzere iki farklı şekilde kullanılan yapmak fiili olduğunu görürüz. Çoğu kişi bu farklı kullanımların mantığını öğrenmekten çok ezberleyerek öğrenmeye çalışır. Konuşurken de hem ezberini hem de mantığını düşünmekten akıcılığı kaybeder.

İngilizceyi Yeni Öğrenmeye Başlayanlara İlk 40 Dakikada Konuşabilme İmkanı.

İngilizceyi Yeni Öğrenmeye Başlayanlara İlk 40 Dakikada Konuşabilme İmkanı

İngilizceyi sıfırdan öğrenmeye başladıysan daha yolun başındayken ilk günden konuşarak geliştirebilme imkanın olduğunu bilmelisin. Çağımızın yabancı dil eğitimlerinde öncelik konuşarak İngilizceyi geliştirmektir.

İngilizce Essay Konuları ve Türlerinde Yazma Pratiği Tavsiyeleri.

İngilizce Essay Konuları ve Türlerinde Yazma Pratiği Tavsiyeleri

İngilizce Yeterlilik Seviye Tespit sınavlarında en çok puan getiren bölümlerden biri yazma becerisinin değerlendirildiği bölümdür. Bireylerin kendilerine verilen soru hakkında fikirlerini kağıda dökmesi istenir. Bu bölüm sınavda en iyi puan kazanılabilecek bölümdür.

Hazırlık Atlama Sınavından Geçmek İçin Doğru Bir Çalışma Stratejisi Oluştur.

Hazırlık Atlama Sınavından Geçmek İçin Doğru Bir Çalışma Stratejisi Oluştur

İngilizce eğitim veren bir üniversitenin hazırlık atlama sınavından geçerek kariyer hayatına erken atılmak her öğrencinin dileğidir. Belli bir dil bilgisi seviyesine sahip isen bu sınava doğru bir strateji ile hazırlanırsan hayatından bir yıl kazanabilirsin.

Elementary İngilizce Konuları ve Konu Başlıklarına Göre Konuşma Tavsiyeleri.

Elementary İngilizce Konuları ve Konu Başlıklarına Göre Konuşma Tavsiyeleri

Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı yabancı dile hakim olma konusunda belirlenen altı seviyeden biri olan Elementary seviyesi A2 olarak tanımlanmaktadır. Tüm dünyada geçerli olan sınav kriterlerine göre A2 seviyesini geçen kişiler Temel Kullanıcı yeterliliğine sahip olabilmektedir.

Intermediate Seviyesinde Konuşma Pratiği.

Intermediate Seviyesinde Konuşma Pratiği

Uluslararası bir dil olan İngilizceyi öğrenirken Intermediate seviyesinde dilbilgisinin en ince ayrıntılarına kadar kendini geliştiren birçok kişi konuşmaya teşebbüs ettiklerinde konuşamamaları ile yüzleşirler. Genellikle dilbilgisine öncelik vererek öğrenmeye çalışanların çok fazla yüzleştiği bir durumdur.

Elementary İngilizce Konuları Nasıl Öğrenilir?.

Elementary İngilizce Konuları Nasıl Öğrenilir?

Global dünyada İngilizce seviyelerinin sınavlardaki ölçüm kriterleri aynıdır. CEFR'e Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı Elementary seviyesini tamamlayarak konuşabilen kişileri Temel Kullanıcı yeterliliğine sahip olarak kabul etmektedir.

En iyi İngilizce Kursları.

En iyi İngilizce Kursları

Günümüzün en popüler İngilizce kursları konuşma odaklı olan eğitim kurumlarıdır. Katılımcılar gramer kurallarını konuşarak kalıcı olarak öğrenmeye başlarlar. Popüler olmalarının sebebi klasik eğitimler göre daha kısa bir süre sonra günlük konuşmaların İngilizce yapılmaya başlanabilmesidir.

Past Tense ile Present Perfect Tense Farkını Konuşurken Öğrenmelisin.

Past Tense ile Present Perfect Tense Farkını Konuşurken Öğrenmelisin

İngilizce yeni öğrenmeye başlanıldığında geçmiş hakkında konuşma pratiği yaparken cümleyi yakın geçmiş zamanda mı kurması gerektiğini düşünenler çoktur. Acaba diye düşünmekten konuşamamaya başlayanların sayısı çoktur.

İngilizce Sıfatları Hem Kalıcı Olarak Öğren Hem de Konuşma Pratiği Yapmış Ol.

İngilizce Sıfatları Hem Kalıcı Olarak Öğren Hem de Konuşma Pratiği Yapmış Ol

İngilizce öğrenenlerin yeni kelimeler öğrenmek için ilk çalışma defterine yazdıkları kelime listelerinin başında sıfatlar bulunmaktadır. Konuşmaya çabalarken de en çok kullandığımız kelimelerdir.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İngilizce veya başka bir yeni bir şeyler öğrenmeye başladığımızda herkesin öğrenme teknikleri farklıdır. Herkesin beş duyu organı ile öğrenme hızı farklı olduğundan yabancı dil öğrenirken hangi duyu organımızla daha iyi öğreniyorsak ona ağırlık vermeliyiz.

Kendi Kendine İngilizce Konuşma Pratiği Kazanmanın Yolu.

Kendi Kendine İngilizce Konuşma Pratiği Kazanmanın Yolu

Basit cümleler kurabilmek için gramer kurallarını doğru bir şekilde biliyorsun. Kelime bilgilerin cümle kuracak kadar yeterli ama İngilizce konuşma pratiği yapacak imkanlarının azlığından bilgilerini açığa vuramamaktan kendini mutsuz hissediyorsan bu yazımız kendi kendine konuşma pratiği yapabilmen için bir başlangıç olacaktır.

Mesleki İş İngilizcesini Geliştirmek İçin Tavsiyeler.

Mesleki İş İngilizcesini Geliştirmek İçin Tavsiyeler

Meslek hayatında kariyerinde daha iyi bir pozisyon hedefleyen kişilerin ilk yapmaları gereken mesleki iş ingilizcelerini en iyi şekilde geliştirmek olmalıdır. Hem kendi sektörlerindeki mesleki terimleri çok iyi bilmeliler hem de global dünyanın iletişim terimlerini çok iyi bilmelilerdir.

Simple Present Tense ile İlgili İngilizce Konuşma Pratiği Tavsiyeleri.

Simple Present Tense ile İlgili İngilizce Konuşma Pratiği Tavsiyeleri

İngilizceyi öğrenirken ilk zamanlarda unutulmaması gereken etkili tekrarın üşenmeden yapılmasıdır. Hangi yabancı dil olursa olsun etkili tekrarla öğrenmeye çalışmak bir yabancı dili çok kısa bir sürede konuşabilmenin veya öğrenmenin en kolay yollarından biridir. En kolay yol ilk günden konuşarak geliştirmeye başlamaktır.

Simple Present Tense ile Present Continuous Tense Arasındaki Farkı Anlama.

Simple Present Tense ile Present Continuous Tense Arasındaki Farkı Anlama

İngilizceyi yeni öğrenmeye başlayanların gramer kuralı olarak ilk öğrendiği ve ilk basit cümle kurmaya başladığında kullandığı zaman Simple Present Tense'dir.

İş İngilizcesi Nasıl Geliştirilir?.

İş İngilizcesi Nasıl Geliştirilir?

İş İngilizcesi ile araştırma yapan kişiler Intermediate seviyesinde dil becerisine sahip olup ya konuşma becerisinde kendini geliştirmek isteyenler ya da genel İngilizce becerisi iyi olup profesyonel iş hayatında bilmediği kelimeler veya kalıplarla ilgili kendini geliştirmek isteyen kişiler olmaktadır.

İngilizce İleri Derece Dil Bilgisi Seviyesinde Olanlara Özel Konuşma Pratiği.

İngilizce İleri Derece Dil Bilgisi Seviyesinde Olanlara Özel Konuşma Pratiği

İngilizce okuma, dinleme ve yazma becerisi ileri derece iken konuşma becerisi Elementary seviyesinde olanlara özel konuşma pratiği dersleri çok faydalı olmaktadır. Kişiler kendi seviyelerine uygun eğitim aldıklarında bazen dil bilgisi kurallarının anlatılması onlar için çok sıkıcı tekrar olabilmektedir. Gramer kurallarının özel anlatılmadığı özel bir programdır.

Her gün İngilizce Konuşma Pratiği Yapabilmenin Yolları.

Her gün İngilizce Konuşma Pratiği Yapabilmenin Yolları

İngilizce kelimeler biliyorsun, en basit bir cümleyi kurabilecek gramer kurallarını biliyorsun, ne söyleyeceğine zihninde oluşturabiliyorsun ama “İngilizce konuşamıyorum” diyenlerdensen sana konuşma pratiği yapmanın yollarından bahsedeceğiz.

Tag Questions Konu Anlatımı.

Tag Questions Konu Anlatımı

Tag Questions konusu ileri gramer konularından biridir. İngilizce öğrenmeye başladığımız andan itibaren konuşma pratiği yapabilmek için İngilizce bilen arkadaşlara o an sohbet ederken kendi dilimizde kurduğumuz cümlelerin İngilizcesini söylemeye çabalarız.

İngilizce Konuşmalarda Present Perfect Tense Geçmişte Başladığımız Eylemler.

İngilizce Konuşmalarda Present Perfect Tense Geçmişte Başladığımız Eylemler

İngilizceyi yeni veya sıfırdan öğrenmeye başlayanların en sevimsiz bulduğu konulardan biri yakın geçmiş zamandır. Present Perfect Tense konu anlatımında gramer kuralı olarak çok karışık gelmektedir. Türkçe'de karşılığı olmayan bir zaman olarak algılanmakta ve bu yüzden öğrenenler tarafından hem zorlanılan hem de saçma bulunan bir konudur.

Online Özel İngilizce Dersinin İngilizce Dil Seviyene Göre Avantajları.

Online Özel İngilizce Dersinin İngilizce Dil Seviyene Göre Avantajları

Yabancı dil eğitimlerinde Starter, Elementary, Pre-Intermediate, Intermediate, Upper-Intermediate ve Advanced olmak üzere 6 seviye bulunmaktadır. Bu yazımızda tüm yabancı dil seviyelerinde online İngilizce özel dersleri ile ne kazanacaklarından bahsettik.

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Android ve Ios Uygulamaları.

İngilizce Öğrenmek İçin En İyi Android ve Ios Uygulamaları

Hayatımızı birçok alanda kolaylaştıran akıllı telefonlar yabancı dil öğrenmemize yardımcı olarak hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İngilizceye yeni öğrenmeye başlayanlar ve dil seviyesini yükseltmek isteyenler için birçok mobil uygulama bulunmaktadır.

İngilizce Konuşmak İçin Hikaye Kitaplarından Faydalanma Teknikleri.

İngilizce Konuşmak İçin Hikaye Kitaplarından Faydalanma Teknikleri

İngilizce öğrenmeye başlayanlara hikaye kitapları okuması gerektiğine dair tavsiyeler oldukça fazla verilir. Fakat okuma alışkanlığı neredeyse kazanılmayan bir dil geliştirme yöntemidir. İngilizce bir şeyler okumak konuşma becerisinin gelişmesinde bir şeyler izlemek kadar çok faydalı bir yöntemdir.

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı