İngilizcenizi Geliştirmenin 5 Pratik Yolu

İngilizce öğrenmek biraz çaba ve düzenli pratikle, makul sürede bu dili anlamanızı ve konuşmanızı sağlayacaktır.

İngilizcenizi Geliştirmenin 5 Pratik Yolu.

İngilizcenizi akıcı hale getirmek için aşağıdaki ipuçlarına bakın ve İngilizce becerilerinizin ne kadar hızlı geliştiğini keşfedin!

Mümkün olduğu kadar TV şovu ve film izleyin

Ana dili İngilizce olan TV şovları ve filmleri altyazısız izlemek dinleme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olur. Kelimeleri daha iyi tanımaya başlar, telaffuz etmeyi öğrenir ve farklı durumlarda kelime kullanımının yeni yollarını keşfedersiniz. Elbette hemen tüm konuşmaları anlamanız gerekmiyor. Zamanla bu yeteneğiniz gelişecektir ancak burada önemli olan hemen pes etmemek.

İşe komedi gibi hafif ve kolay bir şeyle başlayın daha sonra daha karmaşık filmlere geçin. İngilizce altyazılı dizi veya film izlemek düşündüğünüzden daha iyi bir fikirdir. Çünkü kelimeleri nasıl heceleyeceğinizi bu şekilde çok daha iyi öğrenirsiniz.

İngilizce podcast ve müziklerde anladığınız kelimeleri seçin

Ne sıklıkla İngilizce müzik dinliyorsunuz? Muhtemelen düşündüğünüzden çok daha fazla. İngilizce dinleme ve kelime haznenizi geliştirmek için size çok faydalı bir egzersizimiz var! İngilizce müzik veya postcast dinlerken elinize bir kağıt kalem alın ve anlayabildiğiniz tüm kelimeleri yazın. Bu sayede tanıdık kelimeleri ne kadar duydunuz, cümleleri ne kadar anladınız bunu deneyimleyeceksiniz. Bu alıştırma, beyninizi yeni deyimlere ve genel İngilizce cümlelere alıştırmak için kullanabileceğiniz oldukça basit bir yoldur.

İngilizce kitap, makale ve blog okuyun

İlgi alanınıza uygun İngilizce kitap makale veya blog okuma alışkanlığı edinin. Hergün İngilizce bir blog okumaya çalışın. Her ay en az bir kitabı bitirin. Bu durum günlük dille iletişim kurmanıza yardımcı olacak, okuma ve yazma becerilerinizi geliştirecek ve kelime bilginizi artıracaktır.

Dil bilgisine takılmayın

Dil bilgisi gerçekten önemlidir ve elbette size bunu görmezden gelmenizi söylemiyoruz. Ancak bazen insanlar İngilizce öğrenirken her kuralı ezberlemek istiyor ve büyük fark yaratmayan ayrıntılara sıkışıp kalıyorlar. Unutmayın akıcılık ile ilgili en önemli şey iletişim kurabilmektir. Bu nedenle tüm gramer kitabını ezberlemeyi bir kenara bırakın ve konuşma pratiği yapmaya başlayın!

Yabancılarla konuşun

İngilizce konuşmanız için illa yurt dışında yaşamanız veya okumanız gerekmiyor. İlk olarak etrafınızdaki yabancılara ulaşın ve konuşmaya başlayın. Bu, sizi İngilizce’nin harika dünyasına yaklaştırır. Aynı zamanda ne kadar hızlı gelişim gösterdiğinizi test etmenizi sağlar.

GNR Eğitim

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı