İngilizce İleri Derece Dil Bilgisi Seviyesinde Olanlara Özel Konuşma Pratiği

İngilizce okuma, dinleme ve yazma becerisi ileri derece iken konuşma becerisi Elementary seviyesinde olanlara özel konuşma pratiği dersleri çok faydalı olmaktadır. Kişiler kendi seviyelerine uygun eğitim aldıklarında bazen dil bilgisi kurallarının anlatılması onlar için çok sıkıcı tekrar olabilmektedir. Gramer kurallarının özel anlatılmadığı özel bir programdır.

İngilizce İleri Derece Dil Bilgisi Seviyesinde Olanlara Özel Konuşma Pratiği.

Günümüzde en popüler yabancı dil eğitim kurumları konuşma odaklı İngilizce eğitimleridir. Bu kurslarda amaç kişilerin konuşma becerilerini geliştirmektir. Bu kursların dil bilgilerini diğer becerilerde iyi geliştirmiş kişilere göre konuşma pratiği dersleri de bulunmaktadır.

Özellikle konuşma pratiği derslerinin en tercih edilenleri İş İngilizcesi ve Yöneticiler için olandır. Özel geliştirilen içerikleri bulunmaktadır. Belki yönetici değilsindir çalışmıyorsundur. Merak etme öğrenciler için eğitimlerine göre özel içerikler geliştirilmiş olanı da bulunmaktadır. Eğer akademisyen isen akademik İngilizce programı çok iyi bir tercih olacaktır.

İster akademik ister iş ister yönetici ister mesleki İngilizce ile konuşma pratiği dersleri yapılsın hepsinde kişiye özgü içerikler hazırlanmaktadır. Gramer kuralları özel olarak anlatılmaz. Katılımcıların sadece konuşması hedeflenir. Sunum yapabilme teknikleri kazandırılır. Telefon veya karşılıklı iletişim nasıl kurulacağı konusunda bir kültür kazandırılır. İş görüşmelerinde akıcı görüşme yapabilmesi sağlanır. Perakende, mühendislik, finans, mağazacılık, bilişim, bankacılık, enerji, alanlarında farklı bir terminoloji ile kuruma özel içerikler hazırlanmaktadır.

İngilizce Konuşma pratiği derslerinde özel içerik hazırlanmasının en büyük avantajlarından biri kişilerin kendi dillerinde bu konuları anlatmaya hakim olmalarıdır. Devamlı standart anlattıkları bilgileri İngilizce veya hangi yabancı dilde eğitim alıyorlarsa o dilde de anlatmaya başlarlar. Hakim olunan bir konunun anlatılması katılımcıların ne anlatsam diye düşünme süresini azaltır. Bazen kendi dilimizde biri bize bir şey sorduğunda akıcı konuşarak anlatamayabiliriz. Bu yüzden kişiye göre ders içeriklerinin hazırlanması kişinin kendi dilinde çok iyi anlattığı konular ile ilgili sohbet etmesi açısından çok iyidir.

İleri derece dil bilgisi seviyesinde olanlar kendilerinin hangi konularda direkt konuşma alışkanlığı kazanamadıklarını deneyimlemiş olmaktadırlar. Bu yüzden derslere başlamadan önce hangi konularda pratik yapmak istediklerini eğitmenlerine belirtme şansına sahip olmaktadırlar. Eğitmenlerle arkadaşla sohbet eder gibi konuşulur. Doğru konuşmaktan çok akıcı konuşulmasına odaklanılır. Çekinmeden konuşma alışkanlığı kolayca kazandırıldığından kısa bir süre sonra doğru konuşabilme yeteneği de kazandırılır.

Katılımcılara kendilerini iyi ifade edebilecekleri düzeyde yabancı dil konuşma yetisi kazanmaları sağlanmaktır.

GNR Eğitim olarak uzun yıllardır katılımcılara konuşarak yabancı dillerini geliştirmekteyiz. İlk kurulduğumuz günden beri konuşma odaklı eğitimler vermekteyiz. Native ve sertifikalı eğitmenlerimiz ile grup dersleri, özel dersler ve online eğitim seçeneklerimiz bulunmaktadır.

GNR Metodu ile pratik yapılması sağlanarak çok kısa sürede akıcılık kazandırılır. Metodumuz Davranışçılık Ekolü'nden etkilenmiştir. Katılımcılar duygusal ve düşünsel olarak konuşmaya konsantre olarak pratik yaparlar. Bir pratik dersinde 600'den fazla cümle kurarak kendini geliştirirsin.

Özel geliştirdiğimiz metodumuzun patenti kendimize aittir. Yeni kelimeler ezberlemeden unutmadan kalıcı olarak öğrenilir. Öğrenilen bilgilerin kalıcı olması bizim için önemlidir. Tekrar, taklit ve şartlandırma teknikleriyle çok kısa bir süre katılımcıların özgüvenli bir şekilde konuşması sağlanır.

Konuşma pratiği derslerimiz sadece İngilizce değildir. İtalyanca, İspanyolca, Almanca, Rusça, Arapça ve Yunanca olmak üzere başka yabancı dillerde de olmaktadır. İngilizce konuşabilme becerisini çok kısa sürede kazandırdığımızdan genelde katılımcılarımız ikinci bir dili de öğrenmek istemektedirler.

GNR Metodu ilk defa yeni bir yabancı dili geliştirmek isteyenlere ilk 40 dakikada o yabancı dili konuşabilir hale getiren özel bir metottur.

Web sayfamızda eğitimler bölümünden hangi eğitimde konuşarak pratik yapmak istediğini seçebilirsin…

GNR Eğitim

QUIZ: Öğrenme Tipiniz Nedir?

Sizin için en iyi öğrenme stratejileri nedir?

Daha hızlı öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

Quizi yaparak öğrenme tipinizi keşfedin...

Öğrenme Tipiniz Nedir
Quizini Yap
WhatsApp Hattı