İletişim

İş Değiştirme Zamanının Geldiğini Gösteren İşaretler #1

Yayınlanma Tarihi: 08.08.2019

İş değiştirme zamanınızın gelip gelmediğini gösteren işaretleri takip etmek için mutlaka yazımıza göz atın.

İş Değiştirme Zamanının Geldiğini Gösteren İşaretler #1.

Şu an yaptığınız işten memnun musunuz? Bir anda kendinizi başka bir yerde çalışırken hayal ederken buluyor musunuz?

İş yerinde zorlu bir dönemden geçiyor olabilirsiniz veya gerçekten bu işi yapmaktan yorulmuş da olabilirsiniz. Ancak bir işten ayrılmaya karar vermek günümüzde oldukça korkutucu. Özellikle de bir B planınız yoksa.

Yine de  durumunuzu değerlendirmek ve bu zor kararı vermek için kendinize  zaman ayırmanız önemlidir. Bu kararı çok geçe bırakmak, genellikle daha kötü sonuçlara neden olabilir. Sadece kendinize değil, çalışma arkadaşlarınıza ve hatta sevdiklerinize.

İş değiştirme zamanınızın gelip gelmediğini gösteren işaretleri takip etmek için mutlaka yazımıza göz atın.

İş hakkında heyecanlanamazsınız

İş arkadaşlarınızla daha fazla çarpışıyorsunuz çünkü onlarla aynı ilgileri paylaşmıyorsunuz. Ürettikleri iş konusunda heyecanlı olabilirlerse, ilişki kuramazsınız. Bu negatif enerji gösterecektir.

Kötü hisleriniz ofiste bile sürtünmeye neden olabilir. Davranışlarınız hakkında herhangi bir uyarı aldınız mı? Öyleyse, köprülerinizi yakmadan ve bir öneri şansı almadan önce dışarı çıkmanın zamanı geldi.

Alternatif olarak, müşteri hizmetlerinde çalışıyorsanız, müşteriler kötü ruh halinizi algılayabilir ve sizden şikayet edebilir. Bırakmak için çok geç kalmayın - kovulmak hiçbir zaman CV'de iyi görünmez!

İş yerinden sıkılırsınız ve dikkatiniz dağılır

İş arkadaşlarınızla tartışırken, kendiniz de mutlu değilsinizdir. Üretkenliğiniz daha azdır ve genellikle motive değilsinizdir.

Eğer bir işi severek yapmıyorsanız zihinsel olarak uyarılmamanız muhtemeldir. Ayrıca her on dakikada bir sosyal medyayı kontrol ediyorsanız ve kendinizi meşhur  online sınavlarına girerken bulursanız, bir şeyler doğru gitmiyor demektir. Belki ofisteyken başka işlere bile bakıyorsunuzdur?

Hafta sonunu dört gözle beklemek normal olsa da, gün boyu saati gözlememelisiniz. Unutmayın, işiniz sizi birey olarak ilerletmeli!  

İlerlemiyorsunuz

Yıllardır aynı pozisyonda sayıyor gibi mi hissediyorsunuz? Maaş iyileştirmesi ya da performans değerlendirmesi bile almadan? Yoksa daha fazla sorumluluk almadınız mı?

Kendinizi daha ileriye taşımak için gerekli tüm adımları atarsanız, herhangi bir sonuç olmadan, bu inanılmaz derecede bulaşıcı olabilir.

Dahası, işvereniniz, kariyerinizi ilerletmek için yeterli imkanlar sağlamazsa, onları terk etmenizden şikayet edemez. Kişisel gelişiminize odaklanmak için geri adım atarsanız, bu tamamen adil olacaktır.

Çevreniz toksikleşmiştir

Zehirli bir çalışma ortamı, işvereninize olan bağlılık duygularınızı hızla öldürebilir. Ofis dinamikleri saldırgan değilse, başarılarınız ve sevinçleriniz belirlenir. Patronunuz ve meslektaşlarınızın başarıları kutlamak için zaman ayırıp ayırmadığını sorgulayın. Yoksa çalışanlarına tek kullanımlık gibi mi davranıyorlar?

Ayrıca, çalıştığınız kurumla aynı vizyonu paylaşıyor musunuz? Dünyaya bir şeyler kattığınıza inanmıyorsanız, gelişmeniz imkansız. Şirketinizin inancına bilinçli bir şekilde karşı çıkıyor musunuz? Bu kesinlikle devam etmemeniz için bir işarettir.

GNR Eğitim

Ücretsiz Demo Dersi İçin Sizi Bekliyoruz

GNR’de bahanelere yer yok! İstediğiniz yer, istediğiniz gün ve istediğiniz saatte yüz yüze veya Skype ile eğitim planlamanız yapılır. Bu sayede iş yoğunluğunu eğitiminize engel olmaz.